001 Best exhibit in show, Bentley Trophy, 12 mediu

National Chrysanthemum Society

co6Xw6V52ZXLUCpSurruy7Gf-8s

2019 Early Show

001 Affiliated Societies Championship Denton copy
press to zoom
002 Roy Calladine Memorial Trophy Denton copy
press to zoom
003 Class 3 Denton copy
press to zoom
004 Affiliated Societies League, Stoke Festival Tr
press to zoom
005 Francis and Walace Farr Trophy, Denton copy
press to zoom
006 Chris Riley Shield, June Paece grown by John P
press to zoom
007 Jim Patilla Trophy, Florrie Chivers raised and
press to zoom
008 Bertram Jones Challenge Trophy, 9x5 large, Ala
press to zoom
009 Johnson Perpetual Trophy, Fred Waining copy
press to zoom
010 Brendan Pollard Trophy, Rodney Harrison copy
press to zoom
011 Clay Perpetual Challenge Cup, 9x5 medium, Jim
press to zoom
012 Crick Perpetual Challenge Cup, Roger Gulley co
press to zoom
013 Medium Challenge Cup, John and Allyson Peace c
press to zoom
014 Syd Paine Trophy, Eric Shepley copy
press to zoom
015 Bob Dawsey Memorial Trophy, 9x5 large & medium
press to zoom
016 John Peace Senior Memorial Trophy, Paul and Ga
press to zoom
017 Bill Wade Memorial Trophy, John Hawes copy
press to zoom
018 Intermedite Challenge Shield, Dave Collishaw c
press to zoom
019 Tom Jones Pieceof Plate, John and Allyson Paec
press to zoom
020 Elm House Nursery Trophy, Paul and Gale Robins
press to zoom
021 Rushton Perpetual Trophy, Malcolm and Audrey S
press to zoom
022 Harold Walker Memorial Trophy, 9x5 sprays, Mik
press to zoom
023 George Barker Trophy, Kenneth Fowler copy
press to zoom
024 Corby Society Trophy, John Ellis Evans copy
press to zoom
025 Terry Brook Memorial Trophy, Peter Gibbons cop
press to zoom
026 Ken Cooper Memorial Trophy, Ron and Margaret J
press to zoom
027 Individual Chalenge Trophy, Kevan Godwin copy
press to zoom
028 Jimmy Draycott Memorial Trophy, David Groves c
press to zoom
029 E T Thistlethwaite Trophy, Stuart Watson copy
press to zoom
030 Old Cultivar Class, Lauren Postins copy
press to zoom
031 Idividual Single Bloom Championship, Malcolm a
press to zoom
032 Idividual Single Bloom Trophy, Teifryn Pugh. c
press to zoom
033 Best vase incurves, Lorna Wood, Eric Shepley c
press to zoom
034 Best vase medium reflex and best vase in show,
press to zoom
035 Best vase large reflex, Riley's Dynasty, Malco
press to zoom
036 Best vase medium intermediate, Rita Fox, John
press to zoom
037 Best vase large intermediate, Primrose Billey
press to zoom
038 Best vase 29a or f, Pennine Oriel, Alan and Do
press to zoom
039 Best vase single sprays, Tonto, Geoff and and
press to zoom
040 Best vase 29b,c or e and best vase of sprays,
press to zoom
1/1

These are the winning vases from the show

Please click on the image to see a larger view