001 Best exhibit in show, Bentley Trophy, 12 mediu

National Chrysanthemum Society

co6Xw6V52ZXLUCpSurruy7Gf-8s

2018 Early Show

001 Best vase medium reflex, Brian Ramsdale Trophy
press to zoom
002 Best vase large reflex, Riley's Dynasty, John
press to zoom
003 Best vase  in show, Flo Cooper Trophy, Billy B
press to zoom
004 Best vase medium intermediates, Millennium, Ma
press to zoom
005 Best vase incurves, Joyce Frieda, John and All
press to zoom
006 Best vase sprays, b,c or e, Pink Talbot Parade
press to zoom
007 Best vase sprays, section d and best vase spra
press to zoom
008 Best vase sprays, a or f, Pennine Oriel, Jim F
press to zoom
009 Class 1, Societies Championship, Denton and Di
press to zoom
010 Class 2, Roy Calladine Trophy, Denton and Dist
press to zoom
011 Class 10, League Class, Stoke Festival Trophy,
press to zoom
012 Class 11, Frances and Wallace Farr Trophy, Den
press to zoom
013 Class 13, Raisers Class, Dexter Chivers, Vin A
press to zoom
014 Class 15, National Championship Large flowered
press to zoom
015 Class 16, Johnson Challenge Trophy, Fred Waini
press to zoom
016 Class 17, Brendan Pollard Trophy, Fred Swabey
press to zoom
017 Class 21, National Championship Medium Flowere
press to zoom
018 Class 23, Medium Challenge Cup, David Groves.
press to zoom
019 Class 24, Syd Paine Trophy, Fred Waining copy
press to zoom
020 Class 29, National Championship Large and Medi
press to zoom
021 Class 30, John Peace Senior Trophy, John and A
press to zoom
022 Class 22, Bill Wade Memorial Trophy, John Hawe
press to zoom
023 Class 32, Intermediate Challenge Shield, Ian M
press to zoom
024 Class 33, Tom Jones Piece of Plate, Malcolm an
press to zoom
025 Class 34, Jack Oldham Trophy, Brenie Liddle. c
press to zoom
026 Class 35, Hatton Memorial Jug, Malcolm and Aud
press to zoom
027 Class 36, Elm House Nursery Trophy, Brian Nixo
press to zoom
028 Class 39, Rushton Trophy, George Proverbs copy
press to zoom
029 Class 40, Western Group Trophy, Tony Walters.
press to zoom
030 Class 41, National Spray Championship, Harold
press to zoom
031 Class 42, George Barker Trophy, Kenneth Fowler
press to zoom
032 Class 43, Corby Society Trophy, Larry Laver co
press to zoom
033 Class 44, Terry Brook Trophy, Brian Everest co
press to zoom
034 Class 51, Individual Championship, Ken Cooper
press to zoom
035 Class 52, Jimmy Draycott Trophy, David Groves.
press to zoom
036 Class 57, E. T. Thistlewaite Trophy. Eric Shep
press to zoom
037 Class 67, Old Cultivar Trophy, Lauren Postins
press to zoom
038 Class 69, Individual Single Bloom Championship
press to zoom
039 Class 70, Individual Single Bloom Trophy, Davi
press to zoom
1/1

These are the winning vases from the show

Please click on the image to see a larger view