001 Best exhibit in show, Bentley Trophy, 12 mediu

National Chrysanthemum Society

co6Xw6V52ZXLUCpSurruy7Gf-8s

2016 Late Show Winners

001 Class 1 Unique Challenge Trophy, Swansea Chrys
press to zoom
002 Class 2 Francis Parry Solid Silver Salver, Swa
press to zoom
003 Class 9 North West Counties Trophy, Chester an
press to zoom
004 Class 10 Affiliated Societies Challenge Shield
press to zoom
005  Class 11 Chrysanthemum Raisers Trophy, John N
press to zoom
006 Class 14 Centenary Trophy, Andy Whickham
press to zoom
007 Class 15 Holmes Memorial Challenge Cup, Ivor M
press to zoom
008 Class 16 Keith Luxford Challenge Cup, John Wil
press to zoom
009 Class 17 J H Goddard Challenge Cup, Barry Cund
press to zoom
010 Class 18 Richardson Challenge Cup, Ivor Mace
press to zoom
011 Class 20 T F Pattison Perpetual Trophy, Dave A
press to zoom
012 Class 21 W H Jarratt Trophy, Roger Brownbridge
press to zoom
013 Class 22 Medium Exhibition Perpetual Trophy, T
press to zoom
014 Neal Class 23 Perpetual Trophy, Ken Dear
press to zoom
015 Class 24 Reg Waller Trophy, Michael Potts
press to zoom
016 Class 26 The Jap Trophy, Brian Sidebottom
press to zoom
017 Class 27 Mixed Jap Trophy, Brian Sidebottom
press to zoom
018 Class 28 Holmes Memorial Challenge Cup, Harry
press to zoom
019 Class 29, George and Gladys Hughes Perpetual T
press to zoom
020 Class 30, Ted Whittock Memorial Trophy, Harry
press to zoom
021 Class 31, Incurve Trophy, Harry Godden
press to zoom
022 Class 35, George Prickett Challenge Trophy,  J
press to zoom
023 Class 36, Charles Luckin Challenge Trophy,  Bi
press to zoom
024 Class 37 Levington Trophy,  Bill Croft
press to zoom
025 Class 38, Thomas Warrington Perpetual Trophy,
press to zoom
026 Class 39, Bill Holland Trophy, Steve and Stell
press to zoom
027 Class 40, Chrysanthemums Direct Trophy, John M
press to zoom
028 Class 45, H Shoesmith Trophy, Harry Godden
press to zoom
029 Class 46 George Monro Challenge Cup, Keith Atk
press to zoom
030 Class 47 Robertson Challenge Trophy, Phillip H
press to zoom
031 Class 49 George W Tarry Perpetual Trophy, Alle
press to zoom
032 Class 50 Cathedral Trophy, Edward Waterson
press to zoom
033 Class 53 Len Shoesmith Trophy, Steve and Stell
press to zoom
034 Class 54 Harry Johnson Perpetual Trophy, John
press to zoom
035 Class 55 Derek Bircumshaw Trophy, Steve and St
press to zoom
036 Class 56 Mixed Trophy, David Searles
press to zoom
037 Class 57 Coronation Bowl, Mike Shepherd
press to zoom
038 Class 58 Anniversary Challenge Trophy, Mike Sh
press to zoom
039 Class 59 Woolmans Centenary Anemone Trophy, Mi
press to zoom
040 Class 61 Frank Rowe Challenge Trophy, Chris We
press to zoom
041 Class 70 Bill Couchman Memorial Trophy, Philli
press to zoom
042 Class 74 Amberway Salver, Dave and Val Thorrin
press to zoom
043 Class 75 The Trophy, Dave and Val Thorrington
press to zoom
044 Class 76 Alf Raybould Silver Challenge Cup, Da
press to zoom
045 Class 77 Medium Fantasy Trophy, Brian Sidebott
press to zoom
046 Class 94 Red Ken Trophy, Steve and Stella Joyc
press to zoom
047 Class 95 Single Bloom Trophy, Teifryn Pugh
press to zoom
048 Best Large Exhibition, Andy Whickham
press to zoom
049 Best Medium Exhibition, Dave Arnull
press to zoom
050 Best Large Reflex, John and Allyson Peace
press to zoom
1/2

Click on the thumbnail you wish to view to enlarge